HILDING to szwedzka marka, funkcjonująca na rynku światowym od 80 lat zaś na rynku polskim od niemal 20 lat.

Wieloletnie badania jakości snu poparte kilkudziesięcioletnim doświadczeniem posłużyły firmie do stworzenia „Księgi Zdrowego Snu”, czyli pierwszej w Polsce popularnonaukowej publikacji, stanowiącej przystępne kompendium wiedzy, na temat tego jak dbać o swój sen (do pobrania ze strony internetowej producenta).

W nowoczesnym laboratorium stworzonym przez HILDING w Szwajcarii we współpracy z niezależnym szwajcarskim instututem AEH produkty Hilding przechodzą rygorystyczne testy w następstwie których są certyfikowane.

Testowaniu podlegają ERGONOMIA (dopasowanie do kształtu ciała), HIGIENA (antybakteryjne właściwości materaca), KLIMAT (przepływ powietrza, odprowadzanie wilgoci i regulacja temperatury) oraz TRWAŁOŚĆ (odporność na nacisk, wilgoć i wahania temperatury).

 

Bazując na olbrzymim doświadczeniu i wiedzy, HILDING jako najbardziej efektowną metodę wyboru najlepszego modelu materaca wskazuje metodę 5 kroków, a mianowicie:

1. Testując materac POCZUJ SIĘ JAK WE WŁASNEJ SYPIALNI, połóż się wygodnie na plecach, rozluźnij, wycisz i zrelaksuj,
przyjmij pozycję, w jakiej najczęściej zasypiasz,

2. WYPRÓBUJ RÓŻNE POZYCJE – połóż się na brzuchu i na obu bokach i zastanów się co czujesz, czy zmiana pozycji nie powoduje dyskomfortu?
3. POCZUJ KRZYWIZNĘ SWOJEGO KRĘGOSŁUPA – wykonaj tzw. „test płaskiej ręki” - leżąc na plecach włóż dłoń między swoje plecy a materac - jeśli przestrzeń pomiędzy kręgosłupem, ręką a materacem jest zbyt duża, prawdopodobnie jest on dla Ciebie za twardy jeśli natomiast nie możesz wsunąć ręki pomiędzy materac a kręgosłup, materac jest zbyt miękki.
4. POŁÓŻ SIĘ NA BOKU, jeśli masz wrażenie, że za chwilę przeturlasz się na plecy – materac jest zbyt twardy, jeśli natomiast za bardzo się zapadasz a zmiana pozycji sprawia Ci trudność – materac jest zbyt miękki,
5. Jeśli dzielisz łóżko z parterem, TESTUJCIE WSPÓLNIE, by zoptymalizować wybór.

Zapraszamy do testowania w Salonie Meblowym WERSAL przy ulicy Diamentowej 17 w Lublinie, gdzie nasi doradcy chętnie pomogą wybrać odpowiedni model materaca.