Toaletka to mebel coraz częściej goszczący w naszych domach. Dzisiaj jej miejsce znajduje się w sypialni, jednak nie zawsze tak było. Jeśli zastanawiasz się, czy Ty również potrzebujesz toaletki w swoim wnętrzu, czy też może jest ona jedynie zbędnym dodatkiem, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości! Dowiesz się z niego nie tylko jak zaaranżować toaletkę w swojej sypialni, ale też jakie inne funkcje może ona pełnić!

Toaletka do sypialni uchodzi za prawdziwie kobiecy mebel, gdy tymczasem jej pomysłodawcą i twórcą był mężczyzna – brytyjski arystokrata George Bryan Brummell, żyjący na przełomie XVIII/XIX wieku! Współcześnie toaletki wpisały się już jako stały element wyposażenia sypialni, zachwycając swoją funkcjonalnością.

Co charakteryzuje toaletkę do sypialni?

Toaletka tworzy w sypialni kącik beauty. To mebel na kosmetyki i jednocześnie miejsce, gdzie panie mogą w komfortowych warunkach pomalować się przed wyjściem. Swoją formą jest bardzo zbliżona do biurka, o podobnych do niego rozmiarach, a także dodatkach w postaci szuflad lub innego rodzaju schowków. To, co może odróżniać jednak toaletkę od biurka, to obecność dużego, integralnego lustra, z reguły wzbogaconego również o oświetlenie. Nie jest to natomiast standardem, ponieważ mnóstwo toaletek sprzedawanych jest w pojedynkę, dzięki czemu jeszcze bardziej przypominają klasyczne meble do pracy przy komputerze.

Toaletka do sypialni – dlaczego warto?

Za zakupem toaletki do sypialni przemawiają nie tylko względy funkcjonalne, ale i estetyczne. Toaletka to przede wszystkim ogromna wygoda. I to wbrew pozorom nie tylko dla najczęściej korzystających z niej kobiet, ale i pozostałych domowników.

Mając w swojej sypialni toaletkę, panie mogą w spokoju przygotowywać się na zarówno na codzienne, jak i uroczyste wyjścia, nie blokując jednocześnie łazienki. Toaletka, jako kameralna, domowa strefa beauty, idealnie nadaje się nie tylko do makijażu, ale i wszelkich innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest w dodatku miejscem, w którym przechowuje się wszystkie kosmetyki i perfumy, co oszczędza tym samym przestrzeń w innych szafkach. Pozwalają na to szuflady, w które jest przeważnie wyposażana, a także nadstawki lub innego rodzaju pojemniki i organizery, które możesz na niej umieścić.

Są to oczywiste przeznaczenia, zastosowania toaletki w sypialni, ale wcale  nie jedyne. Toaletka może pełnić czasami również inną funkcję – np.biurka. Ze względu na to, że toaletka wizualnie przypomina biurko, możesz potraktować ją jako mebel 2w1! Jeśli nie dysponujesz w swoim domu lub mieszkaniu dużą przestrzenią, będzie to idealne rozwiązanie. Zamiast kupować i biurko i toaletkę, wystarczy Ci sama toaletka! Oczywiście przy założeniu, że pracujesz w domu przy komputerze jedynie sporadycznie i nie potrzebujesz na blacie dużo miejsca na dokumenty czy książki.

Na korzyść toaletki przemawia również jej estetyka. Toaletki mają lekką konstrukcję i elegancki design, co w połączeniu z lustrem, oświetleniem i tapicerowanym pufem lub fotelem  pozytywnie wpływa na wystrój każdej sypialni. Dzięki stylowo zaaranżowanej strefie beauty będzie ona jeszcze przytulniejsza i pełna uroku!

Gdzie postawić toaletkę w sypialni?

Najlepszym miejscem na toaletkę, podobnie jak w przypadku biurka, jest przestrzeń zlokalizowana blisko okna. Zwłaszcza wtedy, gdy Twoja toaletka nie posiada integralnego oświetlenia LED lub innego źródła światła, zlokalizowanego w pobliżu. W ten sposób zapewnisz sobie najbardziej komfortowe warunki do makijażu oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jaką toaletkę do sypialni wybrać?

Asortyment toaletek jest naprawdę różnorodny! A to oznacza, że bez problemu znajdziesz idealny wariant zarówno do nowocześnie, jak i klasycznie urządzonej sypialni. W naszym sklepie meblowym możemy zaproponować Ci:

  • nowoczesne toaletki
  • klasyczne toaletki
  • eleganckie toaletki
  • toaletki z lustrem i oświetleniem
  • toaletki wiszące
  • biurka toaletki
  • małe toaletki
  • duże toaletki

Zastanawiasz się, jaki model wybrać?

Jeśli potrzebujesz naprawdę profesjonalnej toaletki do swojej sypialni, najlepszą toaletką, na jaką możesz się zdecydować, będzie toaletka DIVA 3S lub toaletka ARIA od Helvetia, o szerokości standardowego biurka, czyli 120 cm. Dlaczego? Ponieważ jest to toaletka z integralnym lustrem i oświetleniem. W modelu DIVA 3S znajdziesz aż 3 głębokie szuflady, otwartą wnękę i nadstawkę, a w modelu ARIA pojedynczą szufladę i nadstawkę.

Wolisz prostsze modele? Może samą toaletkę, ponieważ lustro i oświetlenie zamierzasz dobrać oddzielnie? Idealnym wyborem będzie w takim przypadku elegancka toaletka SOPHIE 08 od ML Meble, będąca jednocześnie małą toaletką o szerokości 92 cm, albo nowoczesna toaletka NOVA T104 od Piaski Meble.

A może szukasz biurko-toaletki do swojej sypialni? Klasyczna toaletka CEZAR od Jurek Meble albo glamour toaletka FOREST 09  z oferty ML Meble to jedne z Twoich możliwości. Poza funkcją biurka toaletka może służyć Ci też jako ozdobna konsola do holu lub salonu, tak jak konsolo-toaletka LINKASTYLES 09 od Jarstol.

Osobom, które są nieco ograniczone przestrzenią, możemy natomiast zaproponować toaletkę wiszącą (mocowaną do ściany) PESARO z oferty Meblomax. W przypadku tego rodzaju mebla świetnie sprawdzi się on również jako półka lub konsola na dekoracyjne przedmioty. Jego szerokość wynosi aż 150 cm!