Każdy rodzic, który ma do zaaranżowania niewielką przestrzeń w pokoju swojej pociechy, staje przed sporym wyzwaniem. Czy na niewielkiej powierzchni możliwe jest zmieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów tak aby pomieszczenie pozostało funkcjonalne, piękne i komfortowe? Poniżej podpowiadamy jak to zrobić, z pomocą mebli systemowych dostępnych w naszym salonie meblowym

Nie zaskoczymy zapewne Cię stwierdzeniem, że małe wnętrza potrzebują… sprytnych rozwiązań! Najlepiej wielofunkcyjnych – tak zwanych 2w1. Do niedawna nie były one jeszcze aż tak popularne, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie oferta mebli wielofunkcyjnych stale się powiększa. Dzisiaj aranżacja kompaktowych przestrzeni wcale nie musi być problematyczna. W tym artykule podsuniemy Ci gotowe rozwiązania, dzięki którym stylowo i niedrogo urządzisz niewielki pokój swojej pociechy!

Jakie meble wybrać do małego pokoju dziecięcego?

Idealne meble do małego pokoju dziecka czy nastolatka to zdecydowanie meble modułowe, oferowane w zestawach składających się z wielu elementów do wyboru. Takie meble pozwalają na znaczną personalizację wnętrza, pozwalają także na jego szybkie przemeblowanie, bez konieczności wymiany wszystkich elementów  (meble systemowe pozwalają na modyfikację aranżacji, poprzez wymianę części brył czy rozbudowę umeblowania). W naszym internetowym sklepie meblowym na szczególną uwagę zasługują:

W każdej z tych serii znajdziesz wiele propozycji zgrabnych i ustawnych mebli, które pozwolą Ci zaaranżować pokój dziecka z zachowaniem jego funkcjonalności i komfortu codziennego użytkowania. Samodzielnie decydujesz, jakie bryły będą przydatne w jego przestrzeni, a jakie zdecydowanie się tam nie sprawdzą!

Jakie biurko do małego pokoju dziecięcego?

Jednym z pierwszych elementów wyposażenia, od którego powinno się rozpocząć urządzanie małego pokoju dziecięcego, jest biurko. Z jednej strony biurko, które ma się znaleźć w niewielkim pokoju dziecięcym, również powinno cechować się kompaktowym rozmiarem, jednak z drugiej aby zachowało ono swoją funkcjonalność nie może być zbyt małe! Nie wolno zapominać, że jest to przestrzeń do pracy i nauki, dlatego priorytetem pozostaje, aby była ona przede wszystkim wygodna. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się w takim przypadku m.in. biurka narożne.

Zgrabne biurka do małego pokoju dziecięcego, które powinny zwrócić Twoją uwagę, to m.in.:

W zależności od tego, jaką konkretnie powierzchnią dysponujesz, zwróć uwagę na to, czy biurko posiada dodatkowe funkcjonalności, takie jak szafki lub szuflady. Jeśli nie, pamiętaj, że poza klasycznymi regałami lub komodami w naszej ofercie znajdziesz również poręczne kontenerki!

Jakie łóżko do małego pokoju dziecięcego?

Kolejnym, równie ważnym co biurko meblem w pokoju dziecięcym, jest oczywiście łóżko. W pokoju młodszego dziecka lub nastolatka w zupełności wystarczające będzie klasyczne łóżko jednoosobowe. Jeśli jednak mówimy o małym pokoju dziecięcym,należy zwrócić uwagę na dodatkowe kwestie.

Być może dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli łóżko do małego pokoju dziecięcego zostanie wyposażone w dodatkowe szuflady albo półki? W ten sposób zwiększysz przestrzeń do przechowywania bez jednoczesnego zabierania dodatkowego miejsca. Przykładem takiego łóżka jest m.in. łóżko MELO 09 z dwiema szufladami albo łóżko PIXEL 15 L/P nie tylko z szufladami, ale i otwartymi wnękami.

To jednak nie wszystkie z dostępnych możliwości. W naszej ofercie posiadamy również ciekawe, niecodzienne meble wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży, takie jak półkotapczan pionowy NERO 15, czyli łóżko ukryte w szafce, które po złożeniu uwalnia cenną powierzchnię do zabaw w pokoju dziecka. Dla nastolatków interesującą opcją mogą być z kolei wygodne i nowoczesne tapczany młodzieżowe, które świetnie sprawdzą się zarówno jako łóżko, jak i wygodna sofa do przyjmowania przyjaciół w ciągu dnia.

Jakie meble do przechowywania do małego pokoju dziecięcego?

W małym pokoju młodzieżowym z reguły nie ma miejsca na duże, pakowne szafy czy regały. Jeśli organizujesz przestrzeń do przechowywania, staraj się wybierać wysokie bryły, które pozwolą na lepsze wykorzystanie powierzchni. I chociaż korzystanie z wysoko położonych szafek nie jest szczególnie wygodne,  ułożenie w nich rzadziej użytkowanych przedmiotów jak np. sezonowe ubrania, okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie bój się również zagospodarowywać miejsca na ścianie. Do tego zadania doskonale nadadzą się zarówno otwarte, lekkie półki, jak i zabudowane szafki. Także i w tym przypadku dobrze sprawdzą się systemy narożne – narożne szafy, regały, komody.

Przykłady funkcjonalnych mebli do przechowywania, które znajdziesz w naszej ofercie, to m.in.:

Pamiętaj, że główną zaletą mebli modułowych jest to, że możesz tworzyć z ich wykorzystaniem różnego rodzaju kompozycje – od oszczędnej, minimalistycznej zabudowy po rozbudowane, nowoczesne meblościanki. Duża dostępność rozmiarów i kształtów pozwala zaaranżować każdą, nawet najmniejszą przestrzeń!