Mała kuchnia to najczęściej… spore wyzwanie. Zabudowa to tylko jeden z regularnie pojawiających się tu problemów. Inny może dotyczyć tego, jaki stół do małej kuchni będzie najlepszym wyborem? I czy w ogóle taki jest potrzebny? Jeśli właśnie czeka Cię remont lub aranżacja niewielkiej kuchni w bloku, sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać. Poznaj nasze pomysły na stół do małej kuchni!

Zakup idealnego, praktycznego stołu do małej kuchni może wiązać się z koniecznością pójścia na pewne kompromisy. Bo może zdarzyć się na przykład tak, że tym idealnym stołem do małej kuchni byłby stół dla 4 osób, gdy tymczasem w Twoim pomieszczeniu zmieści się jedynie maleńki stolik dla 2 domowników. Kolejna, istotna kwestia, to design mebla. Czy wolisz okrągły stół do małej kuchni, czy wąski, prostokątny? Stół wolnostojący, a może tylko mocowany do ściany i rozkładany w razie potrzeby blat? W tym artykule poznasz garść inspiracji!

Wąski stół do małej kuchni

Wąski stół do małej kuchni to świetny wybór w sytuacji, gdy chcesz maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, bez marnowania chociażby jej skrawka. Dlaczego? Ponieważ wąski stół, którym będzie najczęściej stół prostokątny, jest meblem wyjątkowo ustawnym, łatwym w aranżacji. Możesz umieścić go zarówno przy jednej ze ścian, jak i w rogu pomieszczenia.

Wąskie stoły do małej kuchni, na które warto zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim:

  • Stół DALLAS od ML Meble – stół dla 2-4 osób, którego standardowe wymiary to 101x77x89 cm. Posiada on jednak rozkładany blat, który wysuwa się na szerokość aż 141 – 181 cm! Jest to mebel o minimalistycznym, nowoczesnym designie, w uniwersalnej i ponadczasowej kolorystyce biały połysk + orzech naturalny.
  • Stół MAX VI Drewno od Meblomal – piękny, elegancki i wąski stół do małej kuchni, wykonany w całości z drewna bukowego, o wymiarach 100x60x77 cm. Prosty, minimalistyczny design w połączeniu z dostępnością wielu wybarwień, sprawiają, że bez problemu dopasujesz go do wystroju swojego wnętrza.
  • Stół PURO 80 od Signal – ciekawa propozycja stolika 80x80 cm dla dwóch osób, idealnego do małej kuchni. Jest to stół w nieco barowym stylu, na czarnej, metalowej nodze oraz z blatem w wariancie: naturalna okleina lub drewno dębowe. PURO 80 pasuje znakomicie do kuchni nowoczesnych, loft oraz industrialnych.

Okrągły stół do małej kuchni

Jeśli zamiast wąskiego stołu do małej kuchni wolisz okrągły stół do małej kuchni, w naszej ofercie również nie zabrakło wielu ciekawych propozycji do niewielkich pomieszczeń w bloku! Okrągły stolik to idealny wybór, gdy Twoje wnętrze jest nieco większe – na tyle, że możesz pozwolić sobie, by umieścić stół z dala od jednej ze ścian.

Na jaki okrągły stół do małej kuchni w bloku możesz się zdecydować?

  • Stół LARSON od Signal – 4-osobowy, okrągły stół do małej kuchni o średnicy 90 cm. Utrzymany w stylistyce skandynawskiej, w kolorystyce śnieżnej bieli i drewna, na cienkich nóżkach rozstawionych pod niewielkim skosem.
  • Stół IDEAL od Signal - okrągły stół do małej kuchni o szerokości 100 cm, wyróżniający się nietuzinkową stylistyką. To nowoczesny mebel o czarnej podstawie, na którą składają się cztery skośne nogi, a także z jasnym blatem imitującym marmur. Będzie dlatego znakomitym wyborem do nowocześnie urządzonych przestrzeni.
  • Stół PURO II DĄB 80 od Signal – tym razem okrągły odpowiednik stołu PURO, o średnicy 80 cm. To zatem stolik dla 2 osób, stworzony z myślą o najmniejszych kuchniach w bloku. Także i w tym przypadku jest to stół na metalowej kolumnie, w stylistyce loft.

Mały stół do kuchni z krzesłami

A może stół z krzesłami do małej kuchni? Jeśli chcesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, gotowy zestaw w postaci stołu razem z krzesłami, będzie najlepszym wyborem! Spośród małych stołów do kuchni z krzesłami polecamy w szczególności:

  • Zestaw stół POLI 2 + krzesło NILO 10 od Drewmix – okrągły, biały stół o średnicy 100 cm wykonany w całości z solidnego i odpornego na upływ czasu drewna bukowego. Do tego eleganckie, białe krzesło z tapicerowanym siedziskiem. Zestaw perfekcyjnie pasujący do kuchni klasycznej, nowojorskiej, glamour, a także nowoczesnej.
  • Zestaw stół MAX 5P + krzesło BOS 10 od Drewmix - prostokątny, nowoczesny stół w kolorze czystej bieli, o wymiarach 120x80 cm i z możliwością rozłożenia blatu do szerokości 150 cm. W komplecie z białymi krzesłami z tapicerowanym siedziskiem, o minimalistycznym, współczesnym designie.

Rozwiązania alternatywne dla stołu do małej kuchni

Nie jest wcale powiedziane, że w małej kuchni obowiązkowo musi pojawić się stół. Dzisiaj możesz zdecydować się także na ciekawe rozwiązania alternatywne, takie jak przedłużany blat roboczy lub rozkładany stolik (blat) mocowany do ściany i wysuwany wyłącznie w razie potrzeby. Tego rodzaju konstrukcje pozwolą Ci zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, nie zmuszając jednocześnie do rezygnowania z wygodnego skrawka przestrzeni do spożywania posiłków.