Marzysz o oryginalnym meblu wypoczynkowym do salonu lub gabinetu? Szukasz ciekawej alternatywy dla narożnika lub kanapy? W takim razie może zainteresować Cię big sofa, czyli sofa w rozmiarze XL! Niech nie zmyli Cię jednak nazwa, ponieważ big sofy nie są zarezerwowane wyłącznie do przestronnych, ogromnych przestrzeni. Jeśli posiadasz pokój dzienny o standardowym metrażu, również jest on idealnym miejscem na jedną z big sof.

Big sofa BIG SOHO

BIG SOHO to nowoczesna big sofa 4-osobowa o szerokości aż 265 cm, pochodząca z oferty Meble Best. Idealna propozycja dla wszystkich osób, które ponad wszystko cenią sobie komfortowy relaks na dużej przestrzeni. Głębokie siedzisko i luźne poduchy oparciowe pozwolą wypoczywać Ci na niej dokładnie tak, jak lubisz. Jest to w dodatku big sofa z funkcją spania i prostym systemem rozkładania typu DL oraz pojemnikiem na pościel. Po rozłożeniu otrzymujesz powierzchnię o wymiarach 245 x 160 cm. Sprężyny faliste i wysokoelastyczna pianka zadbają o to, aby niezależnie od tego, czy wykorzystujesz sofę jako łóżko, czy też korzystasz z niej tylko do krótkich drzemek, jakość odpoczynku zawsze była taka sama!

Big sofa SIESTA

SIESTA to kolejna big sofa z oferty Meble Best. Również jest to big sofa z funkcją spania, rozkładana w systemie DL, o szerokości 240 cm. Po jej rozłożeniu otrzymasz powierzchnię standardowego łóżka dwuosobowego, wynoszącą 160 x 200 cm. O codzienny komfort wypoczynku dbają tu sprężyny faliste i wysokoelastyczna pianka, łatwo dostosowujące się do każdego użytkownika i niepodatne na trwałe odkształcenia. Luźno rozmieszczone poduchy oparciowe umożliwią Ci stworzenie idealnych warunków do relaksu w każdej sytuacji. SIESTA, ze względu na swój minimalistyczny, nowoczesny i jednocześnie elegancki design, będzie prezentować się doskonale w każdym wnętrzu – zarówno nowoczesnym salonie, jak i biurze urządzonym w stylu modern classic.

Big sofa TIGA 

Big sofa TIGA marki Wersal to zdecydowanie jedna z najbardziej kultowych i popularnych big sof w całej Polsce. Jest to obszerna, rozłożysta kanapa XL, imponująca zarówno swoimi rozmiarami, jak i wyglądem. Big sofa TIGA to sofa o szerokości aż 302 cm i głębokości 135 cm, z niezwykłą funkcjonalnością w postaci… wysuwanych elektrycznie siedzisk! Na takim wypoczynku bez problemu zmieści się 4-osobowa rodzina! Dzięki dekoracyjnym przeszyciom i pikowaniom TIGA będzie prezentować się dumnie i dostojnie w każdym eleganckim salonie, dodając tej przestrzeni luksusowego blasku.

Big sofa MINDELO

Kolejny przykład naprawdę dużej big sofy? MINDELO od Wersal! Tym razem jest to model nieco mniejszy niż TIGA, bo o szerokości 288 cm. To rozkładana big sofa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, która jako łóżko oferuje powierzchnię do spania o wymiarach 238 x 184 cm. MINDELO mimo swojej masywności i solidności zachwyca eleganckim, stylowym wyglądem. Ozdobne przeszycia i pikowania oraz luźny zestaw poduch w różnych rozmiarach sprawiają, że jest to wypoczynek z daleka przyciągający uwagę!

Big sofa SOFIA 

Big sofa SOFIA z oferty Cristap to nieszablonowy mebel wypoczynkowy, zachwycający eleganckim designem. Szerokość 248 cm, funkcja spania z systemem DL i pojemnik na pościel przesądzają o bardzo komfortowym relaksie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Big sofa SOFIA posiada siedzisko z wypełnieniem w postaci miękkiej silikonowej kulki, wysokoelastyczną piankę w oparciu, a także luźne poduszki, które możesz układać na wiele sposobów. Tego rodzaju kanapa XL będzie prezentować się przepięknie w salonie urządzonym w stylistyce art deco, vintage, klasycznej lub modern classic.

Big sofa FLAM 

FLAM producenta Morel to przykład wszechstronnej big sofy o szerokości 240 cm, odpowiedniej zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Jest to elegancki wypoczynek z ozdobnymi przeszyciami i poduchami, w którym czuć nieco inspiracji duchem retro. O lekkość całej konstrukcji dbają wysokie, czarne nóżki, z kolei o najwyższą jakość wypoczynku – podwójne sprężynowanie. Big sofa FLAM jest dostępna w dwóch wariantach do wyboru: wersji standardowej (listwy sprężynujące + sprężyny bonelowe + pianka PUR3) lub komfort (listwy sprężynujące + sprężyny kieszeniowe + pianka wysokoelastyczna HR35).