Nie od dziś wiadomo, że wypoczynki należą do jednych z najważniejszych mebli w całym domu. Obecnie poza standardową możliwością relaksu, czy też spędzania czasu razem, meble tapicerowane oferują nam jednak szereg dodatkowych, nierzadko wyjątkowych i zaskakujących funkcji. I wcale nie mamy tu na myśli funkcji spania wraz z pojemnikiem na pościel! Ich liczne udogodnienia pozwolą Ci zaznać zupełnie innego wymiaru wypoczynku w zaciszu własnych czterech ścian! W naszym internetowym sklepie meblowym nie brakuje wielu propozycji właśnie tego typu. Poniżej przedstawiamy modele zasługujące na szczególną uwagę.

Narożniki z barkiem lub półkami 

Narożniki z dodatkowymi półkami lub barkiem to pierwsza z funkcjonalności oferowanych przez współczesne meble tapicerowane. Tego rodzaju udogodnienia są znane głównie narożnikom pokojowym, czemu sprzyjają ich wymiary i konstrukcja.

Mówiąc o półkach, mamy na myśli głównie półki ukryte w bokach, co widać doskonale na przykładzie narożnika PRIORI od GKI Design. Staną się one idealnym miejscem na książki, czasopisma, czy drobną elektronikę, które regularnie towarzyszą większości z nas podczas wypoczynku w salonie. Dzięki nim zachowasz porządek na stoliku kawowym, który od teraz będzie mógł zostać przeznaczony wyłącznie na przekąski i napoje. Innego rodzaju schowek, również zlokalizowany w boku, posiada z kolei narożnik MELO od Meblar.

Narożniki z barkiem to natomiast w szczególności modele takie jak LIBRETTO od Bydgoski Meble. Funkcjonalność w postaci barku dodaje meblom luksusu i prestiżu, a przy tym podnosi komfort ich użytkowania, pozwalając trzymać ulubione trunki zawsze w zasięgu ręki. Model LIBRETTO poza barkiem oferuje także inne funkcje w postaci drewnianego blatu służącego jako dodatkowy stoliczek oraz wysuwanego podnóżka, umożliwiającego jeszcze bardziej wygodny relaks.

Narożniki ułatwiające korzystanie z urządzeń elektronicznych

Nowoczesne narożniki z funkcjonalnościami takimi jak porty USB pozwalają na wygodne ładowanie telefonu czy innych urządzeń elektronicznych, korzystanie z gniazdka, czy też posiadają boki z funkcją laptop (ruchoma przystawka pozwalająca na wygodną pracę przy laptopie podczas siedzenia na kanapie). Mając na względzie to, że dzisiaj praktycznie wszyscy korzystamy ze smartfonów, tabletów, laptopów, takie udogodnienia zaczynają odgrywać coraz większą rolę. Są szczególnie wygodne i przydatne wtedy, gdy w pobliżu kompletu wypoczynkowego nie znajdują się żadne gniazdka, pozwalające na podłączenie urządzenia wraz z możliwością jednoczesnego używania go z poziomu narożnika.

Meble tapicerowane przyjazne dla sprzętów elektronicznych dostępne w naszej ofercie to w szczególności:

  • Luksusowy narożnik ARQUEEN XXL o szerokości imponujących 415 cm od GKI Design (barek 220V + wejścia USB, a dodatkowo regulowane zagłówki i specjalne miejsca na szklanki).
  • Narożnik POPUS z oferty Libro, wyposażony w ładowarkę do telefonu.
  • Narożnik IMPRESSIONE 1 marki Etap Sofa z wbudowanym systemem audio, a w dodatku odchylanym blatem, regulowanymi zagłówkami i siedziskami z funkcją relaksu.
  • Narożnik KOBE producenta PMW z opcjonalnym bokiem na laptop (możliwość wyboru w konfiguratorze). Funkcję tę oferują również inne narożniki tej marki.

Narożniki z ruchomymi zagłówkami 

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych udogodnień mebli wypoczynkowych pozostają regulowane zagłówki, które są dostępne nie tylko w narożnikach, ale i kanapach. Dzięki ruchomym, odchylanym (a czasami również i unoszonym) zagłówkom możesz w kilka chwil dostosować relaks do swoich indywidualnych potrzeb, zapewniając optymalne podparcie i ułożenie szyi i głowy. Niezależnie od tego, czy po prostu siedzisz, czy też oglądasz TV lub czytasz, taki mebel zawsze dostosuje się do danej aktywności. Regulowane zagłówki są dostępne m.in. w narożniku FOCUS L i TEMPO oraz kanapie GANDI od Wersal.

Narożniki z regulowaną głębokością siedziska i regulowanymi podłokietnikami

Poza regulacją zagłówków nie brakuje także mebli wypoczynkowych posiadających ruchome podłokietniki oraz oferujących możliwość zwiększenia głębokości siedziska. Komfort codziennego użytkowania ponownie staje się większy. Dzięki tym cechom Twój narożnik lub kanapa zawsze dostosują się do wykonywanej przez Ciebie aktywności – relaksu przed TV, krótkiej drzemki, wypoczynku z rodziną.

Regulowane podłokietniki znajdziesz w modelach takich jak ELITE od GKI Design i narożnik DAVOS marki PMW. Na regulację głębokości siedziska pozwoli Ci natomiast m.in. narożnik RIMA Bydgoski Meble.

Narożniki z blatem

Wśród wcześniejszych propozycji pojawiło się już kilka narożników z blatem, jednak osobom zainteresowanym innymi modelami, możemy polecić dodatkowo narożnik URBANO marki Etap Sofa, w kształcie litery „U”, wyposażony nie tylko w blat, ale i schowek oraz narożnik LEGATO od Bydgoski Meble. Dodatkowy blat to wyjątkowo praktyczna funkcjonalność mebli wypoczynkowych, umożliwiająca bezpieczne i wygodne relaksowanie się z kawą, herbatą lub przekąskami.

Narożniki elektryczne  

Są również narożniki elektryczne, w tym meble z elektrycznie wysuwanym siedziskiem. Tego rodzaju udogodnieniami odznaczają się zarówno wybrane sofy, jak i narożniki z naszej oferty. Więcej o meblach wypoczynkowych z wysuwanym siedziskiem pisaliśmy już w jednym z ostatnich artykułów: Narożniki z elektrycznie wysuwanym siedziskiem – luksus w Twoim salonie. Tam też opisujemy wybrane modele wyposażone w tę funkcję. Wśród kanap znajdziesz ją w wariancie ZONDA BIGSOFA, natomiast inne propozycje elektrycznych narożników to m.in. GRENADA marki Benix, czy narożnik BAGGIO od Wersal. Jeśli często ucinasz sobie popołudniowe drzemki lub relaksujesz się wraz z dzieckiem, elektrycznie wysuwane siedzisko będzie dla Ciebie bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pozwoli Ci w kilka chwil uzyskać większą przestrzeń do relaksu bez potrzeby rozkładania całego mebla i wysiłku!

Narożniki z wysuwanym podnóżkiem 

Funkcjonalnością, o której warto wspomnieć, są także wysuwane podnóżki. Niezastąpione, gdy masz problemy z nogami i ze względów zdrowotnych musisz podczas wypoczynku trzymać je w odpowiednim ułożeniu. Również i one już pojawiły się w naszych wcześniejszych propozycjach, jednak modeli, które je oferują, jest oczywiście więcej. W tę funkcję wyposażono m.in. narożnik MALACHIT 1, LEGEND 3 i GREY. Funkcja relaksu w postaci wysuwanego podnóżka jest dostępna w dodatku w samych fotelach, m.in. modelu SALMO 1RF man i OPERA 1RF. Nawet jeśli nie masz w swoim salonie miejsca na narożnik, wcale nie oznacza to konieczności rezygnowania z tego udogodnienia!