W odniesieniu do małej sypialni pojawia się jeden, odwieczny problem – jak mądrze urządzić takie wnętrze? Czy mała sypialnia oznacza konieczność zrezygnowania z wygodnego, ulubionego łóżka małżeńskiego na rzecz mniej odpowiadającego nam modelu? Wcale nie musi tak być, co udowadnia asortyment sypialniany dostępny w naszym internetowym sklepie meblowym! Jeśli musisz zaaranżować niewielki pokój i szukasz łóżka, które wpasuje się w tę przestrzeń, jednocześnie nie pozbawiając Cię szans na komfortowy relaks, mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Myśląc o łóżku małżeńskim do małej sypialni, z pewnością wiele osób już godzi się z myślami, że będzie musiało być to łóżko skrzyniowe, gdy tymczasem preferowanym przez Was modelem jest niezwykle modny wariant tapicerowany. Nic bardziej mylnego! W naszej ofercie znajdziesz kilka interesujących modeli – łóżek tapicerowanych (a nawet kontynentalnych!) – które zmieszczą się nawet w mniejszych wnętrzach. A wszystko to zasługa ich licznych funkcji oraz szerokiej możliwości konfiguracji. Na szczególną uwagę zasługują tu przede wszystkim piękne, eleganckie i nowoczesne łóżka Comforteo. Meble zachwycające nie tylko swoim designem, ale i jakością wykonania.

Jakie powinno być łóżko małżeńskie do małej sypialni?

Wybierając łóżko do małej sypialni, największe znaczenie będzie mieć dla nas przede wszystkim jego szerokość. O ile standardowa, optymalna szerokość łóżka małżeńskiego to 160 cm – 180 cm, o tyle w niewielkim pokoju, m.in. w sypialni w bloku, takie łóżko nie zawsze się zmieści. A nawet jeśli już się zmieści, to zabierze na przykład cenne miejsce dla innych mebli. W takim też przypadku rekomendowane będą łóżka dwuosobowe o szerokości 140 cm. Bez problemu wypoczną na nich dwie dorosłe osoby, które nawet przy takim wymiarze mogą liczyć na naprawdę wygodne warunki do snu.

Istotną kwestią przy wyborze łóżka do małej sypialni pozostaje również zastosowane w nim wezgłowie oraz ogólna „masywność”, charakter całej bryły. Meble do niedużych wnętrz co do zasady powinny odznaczać się lekką i zgrabną konstrukcją, dzięki czemu dodatkowo nie przytłoczą i tak małego i ciasnego już pomieszczenia. Dobrze również, aby zostały wybarwione w jaśniejszych kolorach, które wizualnie powiększają dostępną przestrzeń. Wezgłowie jest jednym z kluczowych elementów, determinujących wygląd łóżka małżeńskiego. W maleńkiej sypialni najlepiej z niego zrezygnować, natomiast gdy jednak już się na nie zdecydujemy, wybierzmy możliwie jak najniższy wariant. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy łóżko, ze względu na układ pokoju, będzie musiało stanąć wezgłowiem przy oknie, a nie ścianie.

Łóżka tapicerowane do małej sypialni

Aranżując małą sypialnię, może okazać się, że rezygnacja z wymarzonego łóżka tapicerowanego wcale nie jest konieczna. Z myślą o małych sypialniach powstały właśnie łóżka tapicerowane producenta Comforteo, który pozwala na ich konfigurację w szerokim zakresie. Marka oferuje przede wszystkim:

  • Łóżka tapicerowane w wariancie STANDARD i SLIM (przykładowo, wymiary tego samego łóżka w wersji STANDARD: 158x178x198 cm, a w wersji SLIM: 146/166/186 cm);
  • Zaokrąglenie krawędzi frontowej płozy od góry lub po bokach;
  • Nawet 3 wysokości zagłówka (w tym najniższe nadające się pod skosy, w sypialniach na poddaszu);
  • Różne rodzaje nóżek (różnice w materiałach, wybarwieniu, wysokości);
  • Różne warianty tkaniny obiciowej (różne rodzaje tkaniny i jej kolory).

Jakie łóżka tapicerowane Comforteo będą w takim razie odpowiednie do małej sypialni?

Warto zwrócić uwagę na m.in.: model UNITY, dostępny w wersji małżeńskiej w wymiarach od 140 x 200 cm do 180 x 200 cm. Występuje on w wariancie SLIM, z możliwością wyboru wysokości zagłówka: 106 cm lub 120 cm. Ze względu na prostą, minimalistyczną formę, łóżko tapicerowane UNITY będzie pasować do różnych sypialni – nowoczesnych, skandynawskich, czy loft.

Kolejna propozycja to łóżko tapicerowane MONA, które zasługuje na uwagę ze względu na to, że w tym modelu krawędzie materaca licują się z krawędziami podstawy. A to z kolei stanowi oszczędność miejsca. Nie ma tu niestety możliwości wyboru wysokości zagłówka – jest oferowany tylko w jednej wysokości. Najmniejsza szerokość łóżka MONA to 140 cm. Będzie zatem idealne do mniejszych sypialni. MONA posiada wyraźne przeszycia ozdobione pikami na wezgłowiu, które nadają całej bryle wyrazu. Dzięki nóżkom konstrukcja nabiera natomiast lekkości.

W ofercie Comforteo pojawia się również łóżko tapicerowane CLIFF z charakterystycznie, delikatnie odchylonym wezgłowiem. Należy jednak mieć na względzie, że przez jego kształt całkowita długość łóżka zwiększa się o około 4 cm. Także i w tym przypadku do wyboru pozostaje wersja SLIM oraz wymiary dla modeli małżeńskich od 140 cm do 180 cm (szerokość).

Łóżka kontynentalne do małej sypialni

Klienci, którzy marzą natomiast o łóżku kontynentalnym w małej sypialni, mogą wybierać również spośród wielu propozycji producenta Meble Best. W niewielkim pokoju może stanąć m.in. model VISALIA, VISTA i FLORENCE, dostępne w wymiarach 140 x 200 cm lub łóżko VEGAS o szerokości 160 – 180 cm. Mniejsze modele posiadają pojemnik na pościel na sprężynie pneumatycznej. Za dopłatą można doposażyć je także we wkład kokosowy w materacu.

Propozycje łóżek kontynentalnych do mniejszych sypialni z oferty Comforteo to z kolei w szczególności model RAPID i ARIZONA.

Łóżka skrzyniowe do małej sypialni

Możemy pozostać również przy klasyce. Uniwersalnych i ponadczasowych łóżkach skrzyniowych, które mimo ogromnej popularności mebli tapicerowanych nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszym internetowym sklepie meblowym zdecydowanie nie brakuje takich propozycji!

Polecamy zwłaszcza łóżko JAZZ od Mebel Bosniedrogą opcję z pojemnikiem na pościel, w trzech wariantach kolorystycznych: biel / dąb sonoma / kasztan nairobi. Jego wymiary to 160 x 200 cm. Obecność pojemnika w łóżkach w małej sypialni, czy to skrzyniowych, czy tapicerowanych, to bardzo przydatna funkcjonalność. Jeśli we wnętrzu tym nie zmieści się na przykład komoda, dodatkową pościel i tekstylia można trzymać w takiej sytuacji właśnie w łóżku!

Łóżko JAZZ występuje także w jeszcze innym wariancie – z pojemnikiem i półkami ukrytymi w bokach zagłówka. Takie półki z powodzeniem zastąpią szafki nocne, jeśli brakuje na nie miejsca. 

Doskonałym przykładem łóżka skrzyniowego, które będzie idealnym wyborem do małej sypialni, jest ponadto model YORK 18 z oferty LIVEO. To, co wyróżnia ten wariant na tle innych łóżek skrzyniowych, to nie tylko oświetlenie LED, a przede wszystkim tapicerowane i profilowane, delikatnie odchylone wezgłowie. W łóżku tym można dlatego wygodnie czytać książki, czy oglądać TV!