Sypialnia w niezwykle przytulnym, klimatycznym i gustownym stylu hotelowym to marzenie niejednej osoby. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz opuszczać swojego domu i wyjeżdżać gdzieś za miasto, by wypocząć w takich warunkach. Jeśli marzy Ci się własna sypialnia jak w hotelu, zaraz dowiesz się, jak uzyskać taki efekt i każdej nocy relaksować się w naprawdę komfortowym i królewskim stylu!

Sypialnia w hotelowym stylu zawdzięcza swój charakter kilku kluczowym elementom, których pod żadnym pozorem nie powinno zabraknąć także w Twoim wnętrzu. Jak możesz się domyślać, na pewno będzie to łóżko, stanowiące serce każdej sypialni, a już w szczególności tej, przypominającej sypialnię w hotelu. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Wszystkie najważniejsze kwestie wyjaśniamy poniżej!

Sypialnia jak w hotelu – w jakim stylu urządzić taką przestrzeń?

Pierwsze i najważniejsze: jaki styl powinna mieć sypialnia jak w hotelu? We współczesnych hotelach najczęściej preferowaną stylistyką pozostaje nowoczesna, przytulna elegancja, której nie brakuje również funkcjonalności. Twoje możliwości aranżacyjne są dlatego bardzo szerokie, ponieważ w zależności od indywidualnych preferencji możesz urządzić takie wnętrze nieco bardziej minimalistycznie, nawiązać do natury bądź z odrobiną blasku i szyku. Kolory, na które warto postawić w sypialni w hotelowym stylu, to w szczególności biel (aczkolwiek nie w nadmiarze!), ecru, śmietanka, beże i brązy, khaki, brudny fiolet lub róż, akcenty eleganckiego granatu i butelkowej zieleni.

To, co natomiast raczej nie sprawdzi się w sypialni w hotelowym stylu to w szczególności ciężkie drewniane meble nawiązujące do stylu tradycyjnego lub kolonialnego, surowe wyposażenie w stylistyce industrialnej, jak również przesadny i nierzadko przytłaczający przepych.

Jeśli zastanawiasz się teraz, jakie meble będą pasować do sypialni jak w hotelu, oto kilka inspiracji, które możesz wykorzystać u siebie:

Sypialnia w hotelowym stylu – co przesądza o takim efekcie?

A teraz najważniejsze, czyli elementy, które tworzą klimat i charakter każdej hotelowej sypialni. Poza królewskim, szerokim łóżkiem, jeśli zależy Ci na jak najbardziej hotelowym efekcie, zwróć swoją uwagę również na szafki nocne, dodatki oraz… podłogę!

Łóżko do sypialni w hotelowym stylu

Łóżko do sypialni w hotelowym stylu to kluczowy element wystroju tego wnętrza. Zdecydowanie nie może być ono dlatego byle jakie. Najczęściej w hotelowych sypialniach spotkasz się z łóżkami tapicerowanymi lub łóżkami kontynentalnymi w rozmiarze minimum 160x200 cm. Jeśli więc zależy Ci na sypialni jak w hotelu, porzuć myśl o klasycznych łóżkach skrzyniowych lub metalowych. To, co powinno Cię interesować, to przede wszystkim rozłożyste i niesamowicie wygodne łóżka tapicerowane albo kontynentalne.

Oto kilka propozycji, pomiędzy którymi możesz wybierać:

Pamiętaj, że każde łóżko tapicerowane lub kontynentalne może zostać dodatkowo spersonalizowane w szczególności poprzez wybór rodzaju i koloru tkaniny tapicerskiej, a także, w wybranych przypadkach – wysokości nóżek, czy sposobu wykończenia wezgłowia i frontu. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do ostatecznego stylu i charakteru swojej sypialni.

Szafki nocne do sypialni w stylu hotelowym

Uzupełnieniem każdego łóżka tapicerowanego lub kontynentalnego powinny być stylowe i efektowne szafki nocne. W związku jednak z tym, że tego rodzaju łóżka, a zwłaszcza łóżka kontynentalne, są najczęściej dość wysokie, zwróć dlatego uwagę również na wysokość szafek nocnych. Wybierając szafkę nocną, kieruj się także jej designem. Ważne jest tu, by stanowiła ona uzupełnienie aranżacji z łóżkiem w roli głównej. Jeśli Twoje łóżko ma już samo w sobie oryginalną formę i wygląd, postaw na szafkę w bardziej minimalistycznym stylu. Gdy natomiast jest odwrotnie, możesz pozwolić sobie na wyrazisty stolik nocny o nietuzinkowej formie.

Jeśli zależy Ci na mniej sztampowych stoliczkach nocnych do sypialni w stylu hotelowym, może zainteresować Cię m.in.:

Dodatki do sypialni jak w hotelu

Wisienkę na torcie w sypialni jak w hotelu stanowią oczywiście dodatki. Kluczową rolę będzie odgrywać tu zwłaszcza aranżacja łóżka. Jak pewnie wiesz, łóżka hotelowe słyną z bardzo dużej ilości dekoracyjnych poduszek o różnej wielkości oraz pledów. Nie powinno zabraknąć ich dlatego również w Twojej sypialni. To, co jeszcze się przyda, to designerskie lampy stołowe, duże lustro wiszące lub wolnostojące i kilka ciekawych plakatów bądź obrazów. W hotelowych pokojach rośliny są z reguły rzadkością, jednak w swojej sypialni jak najbardziej możesz się na takie zdecydować. Twoje okna powinny zakryć natomiast długie, mięsiste zasłony, na przykład z weluru.

Podłoga w sypialni w hotelowym stylu

I na koniec – kilka słów o podłodze! Dla sypialni hotelowych znamienne pozostają podłogi wyłożone miękką wykładziną dywanową. Jeśli chcesz uzyskać efekt jak najbliższy temu, jaki znasz z pokojów hotelowych, możesz dlatego zastanowić się, czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się również u Ciebie. Głównym minusem wykładzin hotelowych jest jednak ich bardziej problematyczne i czasochłonne czyszczenie, zwłaszcza jeśli z Twojej sypialni korzystają również zwierzęta. Alternatywę może stanowić dywan XXL.