Mówiąc o meblach do salonu zwykle myślimy o narożnikach, kanapach czy sofach… rzadziej natomiast o wersalkach, które wciąż znajdują się w ofercie wielu polskich producentów mebli tapicerowanych, ciesząc się niezmiennie popularnością wśród klientów. I nie są to bynajmniej te wersalki, które niektórzy mogą kojarzyć z domów swoich rodziców czy dziadków, a zupełnie nowe, zmodyfikowane modele! Jeśli masz już dość sztampowych aranżacji pokoju dziennego, zwróć swoją uwagę właśnie na nowoczesne wersalki. Gwarantujemy, że nadadzą one Twojemu salonowi wyjątkowego charakteru!

Meble tapicerowane, jako jedne z najważniejszych w przestrzeni dziennej, zwykle nie są wybierane pośpiesznie czy pochopnie. Aby ułatwić Ci podjęcie jak najlepszej decyzji, w tym artykule przedstawiamy nowoczesne wersalki z naszego asortymentu. Kiedy warto się na nie zdecydować? Jak zaaranżować salon z ich uwzględnieniem? Do jakiego stylu będą pasować?

Nowoczesne wersalki – co je wyróżnia?

Wersalki to wyposażenie, które, jak mogłoby się zdawać, czasy świetności ma już dawno za sobą. Nic bardziej mylnego! Te wyjątkowo zgrabne, ustawne i praktyczne meble wypoczynkowe doczekały się dzisiaj zupełnie nowych odsłon.

Polscy producenci postanowili odświeżyć ich design i zaadaptować go do współczesnych trendów, co przyniosło doskonałe rezultaty! Nie zrezygnowano przy tym z podstawowych, głównych cech wersalek. Nadal są to zatem bryły przeznaczone dla maksymalnie 3-4 osób, wyposażone w pojemniki na pościel oraz oferujące funkcję spania. W nowoczesnych wersalkach poza tradycyjnym systemem rozkładania „klik-klak” (m.in. stylowa, elegancka wersalka LATINA z oferty Cristap) czasami możemy spotkać inne mechanizmy jak w przypadku wersalki ZINDO, z mechanizmem dzięki któremu nie będziesz musiał odsuwać wersalki od ściany. Wersalki w odróżnieniu od kanap cechują się raczej stałą formą – nie występują w mniejszych lub większych rozmiarach, jako wersalki dla tylko 2, czy 4 osób. Są zgrabniejsze, mniej rozłożyste, a przez to i łatwiejsze w ustawieniu.

Kiedy warto zdecydować się na wersalkę w salonie?

Wersalka to świetny wybór, jeśli masz do zaaranżowania stosunkowo niedużą przestrzeń i nie chcesz zarazem, aby zestaw wypoczynkowy zajął większość miejsca w salonie. W tym przypadku sprawdzi się ona znakomicie, ponieważ w porównaniu do narożnika, czy kanapy, jest od nich mniej rozłożysta.

Nie oznacza to jednak, że wersalka nie sprawdzi się w dużym, przestronnym salonie. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup nie jednej, a dwóch brył, które można ustawić do siebie prostopadle lub równolegle. Kolejnym z rozwiązań może być gotowy zestaw wypoczynkowy składający się z wersalki oraz jednego lub dwóch foteli. Przykładem takiego kompletu jest zestaw TANGO 3 + 1 + 1 od Mars Meble. Zapraszamy po więcej propozycji naszych zestawów wypoczynkowych!

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na wersalkę w salonie? Wtedy, gdy marzysz o oryginalnej, przytulnej i stylowej przestrzeni dziennej, innej niż wszystkie. Wersalka to ciekawa alternatywa dla najpopularniejszych mebli wypoczynkowych, która mimo nowoczesnego wyglądu z pewnością wprowadzi do środka odrobinę nostalgicznej aury i pięknych wspomnień minionych czasów.

Do jakiego wystroju pasują nowoczesne wersalki?

Nowoczesne modele, które znajdziesz w naszym internetowym sklepie meblowym, stwarzają przed każdym klientem ogromne możliwości aranżacyjne! A wszystko to zasługa ich urozmaiconego designu, dzięki któremu mogą łatwo wkomponować się nie tylko w nowoczesne przestrzenie. Współczesne wersalki będą wspaniałym wyborem również do salonu skandynawskiego, glamour, art deco, vintage, industrialnego, a nawet klasycznego.

Jeśli marzysz o eleganckiej, wytwornej wersalce, mamy dla Ciebie NADIĘ marki Comforteo – gustowną wersalkę pokrytą welurem, z ozdobnymi przeszyciami na oparciu oraz wąskimi, profilowanymi podłokietnikami. Dodatkowej lekkości i gracji nadają bryle cienkie nóżki. Równie stylowym wyglądem wyróżnia się wersalka ARONA tego samego producenta. W tym przypadku przeszycia pionowe na oparciu zastąpiono przeszyciami pod skosem, co nadaje bryle intrygującego charakteru. Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na inny rodzaj tkaniny z naszego konfiguratora.

Do salonu nowoczesnego znakomitym wyborem będzie natomiast model COMO producenta Puszman. Z bardzo subtelnym pikowaniem na oparciach i bokach, podtrzymywany na drewnianych nóżkach.

Nowoczesne wersalki znajdą swoje miejsce również w pokoju dziennym urządzonym w stylu skandynawskim. W takiej sytuacji Twój wybór może paść na model TWINGO BIS marki Linneo. Prezentowane na zdjęciu jasnoszare obicie, drewniane nóżki i geometryczne przeszycia świetnie wpasowują się w klimat wnętrz inspirowanych północą.

Jak ustawić wersalkę w salonie?

Sposobów na ustawienie wersalki w salonie zdecydowanie nie brakuje. Najczęściej meble wypoczynkowe stawia się pod ścianą, co jest standardem przede wszystkim w mniejszych pokojach dziennych, w których ogranicza nas dostępny metraż. Wersalkę możesz postawić także w rogu pomieszczenia, w pobliżu okna lub wejścia na balkon.

Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na więcej, warto rozważyć inne ustawienie wersalki, na przykład w dalszej odległości od ścian lub okien. Wtedy też za taką wersalką może znaleźć się witryna, wyższa komoda, czy biblioteczka, tak jak na przykładzie aranżacji wersalki ELEGANCE od Comforteo.

Wersalka doskonale sprawdzi się także w roli mebla, który rozdziela strefy w salonie, m.in. część dzienną od jadalni. W takiej sytuacji powinna stanąć ona w poprzek pokoju, tyłem do stołu pokojowego, natomiast przodem do ściany z TV.