Szybkie i efektywne przyswajanie wiedzy jest marzeniem każdego ucznia. Jak można je osiągnąć? Zapisując się na kurs szybkiego czytania, a może udając się na korepetycje? Z pewnością dobrze jest spróbować niejednego sposobu, lecz zawsze warto zacząć od podstaw, czyli w tym przypadku – od właściwego dostosowania naszego miejsca do nauki.

Zacznijmy od podstaw...

Przede wszystkim należy wyraźnie oddzielić strefę odpoczynku od strefy przeznaczonej do nauki. Wiele osób podczas nauki lubi rozsiąść się w wygodnym fotelu, bądź po prostu położyć na łóżku. Należy jednak pamiętać, że pozycja wypoczynkowa nie sprzyja przyswajaniu wiedzy. Gdy jest nam zbyt wygodnie stajemy się senni i przestajemy się skupiać na nauce. Oczywiście nie można przesadzić też w drugą stronę – zamiana miękkiego fotela na surowy taboret też nie jest rozwiązaniem. Wielu osobom wydaje się, że krzesło pokojowe powinno stać w jadalni, jednak to właśnie ten typ mebla najbardziej nadaje się do urządzenia miejsca do nauki.

Doskonały kompromis między praktycznością a wygodą stanowi Krzesło TRIX Velvet, którego projekt, z elementami ozdobnymi na oparciu, odwołujące się do słynnego fotelu „uszak”, jednak w odróżnieniu od swojej inspiracji spełnia wymagania mebla „nie-za-wygodnego” do nauki. Jest ono dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim i szarym. Jego pikowane obicie, ze stylizowanej na jeans tkaniny będzie doskonałym elementem do przytulnego pokoju.

Fanom bardziej ekstrawaganckiej stylistyki z pewnością przypadnie do gustu krzesło CITI. Sam jego kształt sprawia nieco surowe wrażenie, lecz równoważą go oryginalne wzory z historycznymi motywami. Model z mapą świata współtworzy naukowy klimat.

Osoby zainteresowane krzesłami obrotowymi z pewnością zwrócą uwagę na model KUBO. Jest on złotym środkiem między prostotą a wygodą. Jego obicie i konstrukcja sprawia, że będziemy mogli zasiąść w nim na kilka godzin nie odpływając jednocześnie w głęboki sen.

Podczas nauki pozostajemy bez ruchu przez wiele czasu więc nasze ciało i mózg domagają się odrobiny aktywności. W tym wypadku powinniśmy wybrać tak zwany odpoczynek czynny i aby umożliwić sobie tego typu aktywność należy stworzyć odpowiednią przestrzeń w pomieszczeniu. Zamiast trzymać rzeczy na podłodze zaleca się więc by zostały one schowane do szaf lub poustawiane na półkach.

Do Państwa dyspozycji oddajemy całe zestawy pojemnych mebli, z którymi utrzymanie porządku będzie nie tylko możliwe ale też bardzo proste. Warto przyjrzeć się zestawowi LORENTO 01, w którego skład wchodzi obszerna szafa narożna oraz dwa słupki zawierające półki, szafki i szuflady. Z pewnością zmieszczą się tam zarówno zabawki, pomoce naukowe jak i części garderoby. Zupełnie inne rozwiązanie napotykamy w zestawie IQ 01. Tutaj szuflady i półki znajdujemy... pod łóżkiem! Oczywiście nie brakuje w nim tradycyjnej, przestronnej szafy i komody. Oba komplety mebli są obecnie w promocji.

Należy również zapanować nad przestrzenią na naszych biurkach. Powinniśmy unikać pozostawiania na blacie rzeczy, które mogą nasz rozpraszać lub sprawiać wrażenie bałaganu. Dobrze jednak gdy niektóre przedmioty pozostają pod ręką, schowane w biurkach lub postawione na półkach. Model NEXT NX13 to odpowiedni mebel pod komputer, ale również poręczny organizer. Znajdują się w nim wąskie, wysokie przegródki, które pomogą nam w pogrupowaniu pomocy naukowych, zapewniając do nich łatwy dostęp. Niewielkie, ale poręczne biurko B-151 ma szuflady niemal niewidoczne, wtopione w konstrukcję mebla. Na pierwszy rzut oka przypominają część grubego blatu, lecz w rzeczywistości świadczą one o jego funkcjonalności. Alternatywnym rozwiązaniem może być surowe i proste, lecz jednocześnie ogromne Biurko B-182. Pozbawione szuflad i szafek nie ułatwia dostępu do kredek, korektorów czy taśm, lecz pozwala nam się uczyć w imię zasady „tylko książki, zeszyty i ja”.

Niemal wszystkie zestawy biurowe zawierają klasyczne półki, na których można wyeksponować książki i pomoce naukowe. Młodszym dzieciom z pewnością przydadzą się szuflady i półki, gdyż do swej nauki potrzebują one całego wachlarza przyborów szkolnych, jednak nastolatkom i studentom bardziej przyda się szeroki blat biurka.

Nazwa „praktyczne łóżko” wielu osobom może wydawać się absurdalna, lecz okazuje się, że stworzenie takiego mebla jest jak najbardziej możliwe. Również pod łóżkami mogą znajdować się szafki i szuflady. Dobry przykład stanowi Łóżko MOBI 21, które dodatkowo zawiera wysuwane biurko! Dzięki niemu możemy zarówno zaoszczędzić dużo miejsca jak i porządnie się wyspać. Alternatywne rozwiązania w postaci połączenia miejsca do spania z miejscem do nauki czy zabawy marka MEBLAR zastosowała również w zestawie MOBI 19 i MOBI 20.

Dobrze zorganizowany pokój z odpowiednim miejscem do nauki na pewno wpłynie na jej efektywność jak i ogólne, pozytywne odczucia właściciela pokoju oraz jego gości. Odpowiednio dobrane do potrzeb domownika i możliwości wnętrza meble są kluczem do sukcesu w kontekście urządzenia ciekawego oraz funkcjonalnego zarazem wnętrza.