Wyposażeniem najlepiej uwidaczniającym zmianę, jaka na przestrzeni lat zaszła w systemach meblowych, są właśnie meblościanki. Niegdyś były to meble masywne, prezentujące się bardzo topornie, które z założenia miały zastawiać całą ścianę. Dzisiejsze meblościanki pod żadnym względem nie przypominają swoich poprzedniczek. Są lekkie, ustawne, funkcjonalne, a przy tym dające znacznie większe możliwości aranżacyjne. Znakomitym przykładem nowoczesnych meblościanek do pokoju dziennego są zestawy marki Helvetia.

Meblościanka BOTA 09

Meblościanka BOTA 09 producenta Helvetia to pierwsza propozycja współczesnego zestawu do salonu, z którą w praktyczny, a zarazem designerski sposób zaaranżujemy przestrzeń nad telewizorem. Możemy oczywiście zdecydować się na dowolne ustawienie mebli, zgodne z naszymi preferencjami i potrzebami.

Składa się ona z:

  • Szafki RTV z nadstawką
  • Dwóch witryn wiszących z półką
  • Otwartej półki

Są to minimalistyczne, geometryczne bryły o gładkich frontach, wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej. Nowoczesny charakter meblościanki BOTA 09 dopełnia bezuchwytowy system otwierania szafek, a ponadto energooszczędne oświetlenie LED witryn w standardzie. Komplet oferowany jest w 3 wariantach kolorystycznych, które świetnie komponują się ze współczesnymi przestrzeniami. Meble zostały wybarwione w: bieli + dębie grandson, dębie ribbec + antracycie laminat oraz bieli + betonie colorado. W zależności od charakteru wnętrza niezwykle łatwo dopasujemy do niego idealną meblościankę BOTA 09. W salonach o nowoczesnym, jednakże ciepłym wystroju doskonale będzie prezentować się pierwsza opcja kolorystyczna. Do wnętrz w stylu loft polecamy natomiast zestawienie dębu ribbec z antracytem laminat. Biel w połączeniu z betonem to wariant do przestrzeni minimalistycznych, surowych.

Cechą wyróżniającą meblościankę BOTA 09 jest także zwiększona funkcjonalność tworzących ją brył. Dwie połączone witryny zostały wyposażone w boczną półkę. Z kolei szafka RTV posiada nadstawkę o nieregularnym kształcie, która z boku tworzy dodatkową przestrzeń. Dzięki tym ciekawym rozwiązaniom zyskujemy większą ilość miejsca do przechowywania.

W naszym sklepie meblowym Meble Wersal meblościanka BOTA 09 jest dostępna od ręki!

Meblościanka BAROS 10

Kolejną z propozycji nowoczesnych meblościanek do pokoju dziennego z oferty producenta Helvetia jest meblościanka BAROS 10. Zestaw został wykonany z meblowej płyty laminowanej, odpornej na zarysowania, wilgoć oraz wysoką temperaturę.

Meblościankę tworzy:

  • Szafka RTV
  • Dwie częściowo przeszklone witryny
  • Dwie półki wiszące

Niezależne bryły zwiększają możliwości aranżacyjne całego zestawu. Każdą z nich możemy umieścić w dowolnym punkcie, tworząc w ten sposób oryginalne kompozycje.

Meblościanka BAROS 10, podobnie jak wcześniej omawiany model, jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru: bieli + białym połysku, jasnym dębie san remo oraz jasnym betonie. Jej nowoczesny, stylowy charakter to zasługa prostych, regularnych linii oraz pozbawionych zdobień frontów. W wariancie tym również zrezygnowano z uchwytów, na rzecz systemu bezuchwytowego. Jednolity charakter mebli przełamuje częściowe przeszklenie witryn, oprawione czarną ramką. Oświetlenie LED jest tu dostępne opcjonalnie. Meblościanka BAROS 10 to zestaw nowoczesny, jednakże mogący przybierać zupełnie odmienne oblicza – w zależności od tego, jakie wybarwienie wybierzemy, nadamy naszemu salonowi przytulnego, ciepłego lub designerskiego i minimalistycznego charakteru.

W naszym sklepie meblowym Meble Wersal meblościanka BAROS 10 jest dostępna od ręki!