Początek nowego roku to dla wielu osób czas określania celów, postanowień i snucia planów na najbliższe miesiące. Jednym z nich może być… metamorfoza swoich wnętrz! Jeśli to właśnie w tym roku pragniesz nieco odświeżyć swoją przestrzeń dzienną, przychodzimy z kilkoma propozycjami nowoczesnych mebli do salonu. Dzięki nim efekty będą dostrzegalne gołym okiem!

Istnieje wiele sposobów na to, aby przeprowadzić metamorfozę we wnętrzach. I wbrew pozorom nie zawsze wiąże się to z gruntownym, przeciągającym się w czasie remontem. Czasami wystarczy tylko przemalować starą farbę na ścianach, wymienić tekstylia lub zmodyfikować dotychczasowe rozmieszczenie wyposażenia. Jedną z możliwości są również nowe meble, gwarantujące najbardziej spektakularne rezultaty. Nie musisz jednak od razu pozbywać się całej dotychczasowej zabudowy. W wielu przypadkach wystarczy zaledwie jeden nowy element, aby Twoje wnętrze nabrało nowego charakteru i czuć było w nim powiew świeżości. Co takiego może to być w salonie?

Nowoczesne meble, które odświeżą wystrój salonu

Pokój dzienny to z reguły najważniejsza, najbardziej reprezentatywna przestrzeń w całym domu. Miejsce, w którym spędzamy czas razem i przyjmujemy zaproszonych gości. Jego wygląd bez wątpienia ma dlatego znaczenie. W jaki sposób można szybko i stosunkowo niedużym kosztem zmodernizować jego wystrój? Doskonale nadadzą się do tego przede wszystkim:

Nowe meble wypoczynkowe – narożniki i kanapy

Meble wypoczynkowe zdecydowanie nie są elementami wyposażenia, które zmienia się co chwilę. Być może jednak właśnie nastał ten moment, w którym nowa kanapa lub narożnik są dokładnie tym, czego potrzebuje Twój salon. Metamorfoza może polegać w tym przypadku nie tylko na zastąpieniu starej sofy nową, ale i na przykład wyborze zamiast niej narożnika. I na odwrót. Zamiast obszernego narożnika możesz rozważyć m.in. dwie zgrabniejsze kanapy. W odświeżeniu wyglądu pokoju dziennego pomoże Ci w szczególności:

  • Narożnik MURANO od CrisTap z ciekawie wykończonymi bokami o falowanym kształcie.
  • Luksusowy narożnik FLAVIO z oferty Wersal, zarezerwowany dla osób, które mają do zagospodarowania naprawdę sporą przestrzeń. Jego szerokość wynosi aż 292 cm! Poza wymiarami uwagę przykuwa tutaj również jego nietuzinkowy design.
  • Nowoczesny narożnik ENZO III od Meblar, z delikatnie wypukłymi, szerokimi bokami, które nadają mu wyrazu.
  • Kanapa SWEET od Wersal, która ze względu na szerokość 204 cm będzie świetnym rozwiązaniem w mniejszych pokojach dziennych. Ma jednak rozłożystą formę, dlatego przed jej zakupem warto upewnić się, że posiadasz wystarczającą ilość miejsca. 
  • Sofa HUGO 3F od Etap Sofa, o optymalnej szerokości 226 cm. Jej elementy charakterystyczne to drewniane nóżki i pikowania na bokach.

Nowe meble wypoczynkowe – fotele, szezlongi i pufy

Metamorfozę salonu można przeprowadzić również z wykorzystaniem… fotela, szezlonga i pufa! Tego rodzaju wyposażenie da się wykorzystać w szerokim zakresie. Zarówno jako dodatkowy element, rozbudowujący główny zestaw wypoczynkowy, jak i przy tworzeniu osobnego kącika wypoczynkowego w pokoju dziennym. Elegancki fotel MOLLY VELVET na wysokich nóżkach, imponujący swoją formą i wyglądem model SENSI, czy luksusowy szezlong LEXI – to tylko jedne z naszych wyjątkowych propozycji.

Nowy stolik kawowy lub ława

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego są także ławy i stoliki kawowe. Wymieniając stary model na nowy, warto zwrócić uwagę na to, aby pasował on jednak nie tylko do wystroju całego pokoju, ale i mebla wypoczynkowego, przed jakim stanie.

Dużą popularnością cieszą się obecnie zestawy stolików kawowych, takie jak zestaw NOLAN B w skandynawskim designie, elegancki duet MANTA lub komplet stolików TRIO w loftowym stylu. Warto wybrać je chociażby z tego względu, że zostały zaprojektowane tak, by można było wsunąć je jeden pod drugi. Dzięki temu na co dzień, gdy nie będzie takiej potrzeby, nie będą zabierać dodatkowego miejsca.

Jeśli nie szukasz jednak kilku brył, a wyłącznie jednej, doskonałe efekty pozwoli Ci uzyskać m.in. obracana ława FALON 75 i stolik ORION z wyjątkowo oryginalną i rzucającą się w oczy podstawą. Tego rodzaju stoliki kawowe będą jedną z głównych ozdób we wnętrzu! 

Nowa komoda lub konsola

Kolejnym z pożądanych mebli w każdym salonie jest komoda. O komodach więcej pisaliśmy w naszym artykule: Komoda – mebel do każdego wnętrza. Tam też zaprezentowaliśmy sporo modeli do różnego rodzaju wnętrz. W pokoju dziennym warto postawić na komodę z przeszkleniami, która w niektórych sytuacjach może zastąpić nawet witrynę lub barek. Jednymi z takich modeli jest komoda MALIBU barek, komoda 180 LOFT 10 lub komoda BAROS 26. Przeszklenia nadają każdej nowoczesnej bryle nie tylko eleganckiego wyglądu, ale i lekkości. Pozwolą również na wyeksponowanie wszystkich ulubionych przedmiotów.

Osobom, którym nie zależy natomiast na przestrzeni do przechowywania, a wyłącznie na ozdobnym charakterze mebla, polecamy stylowe konsole. Przykładem takich mebli jest konsola LORAS K 120 do wnętrz industrialnych i loft oraz konsola HILTON C do salonu w stylistyce glamour.

Nowa półka lub szafka wisząca

Z pozoru małe, niepozorne meble, a mogące jednak w znaczącym stopniu przysłużyć się szybkiej metamorfozie każdego pokoju dziennego. Półki i wiszące szafki będą znakomitym wyborem w każdym przypadku. Sprawdzą się zawsze wtedy, gdy masz trochę pustej przestrzeni na ścianie, jak i wtedy, gdy potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, ale metraż pokoju nie pozwala Ci na kolejną komodę lub regał.

Wśród szafek wiszących z naszej oferty na szczególną uwagę zasługują szafki wiszące z serii LOFT w różnych wariantach do wyboru – zabudowanym lub przeszklonym.

W przypadku półek Twój wybór może paść na modele jednopoziomowe, dwupoziomowe lub wielopoziomowe. Przykładem nowoczesnej szafki wielopoziomowej jest półka HELIO 87 o uniwersalnym, minimalistycznym designie. We współczesne trendy wnętrzarskie doskonale wpisują się także modułowe półki do salonu z kolekcji ARIZONA, ALABAMA i ALASKA, występujące w wariancie otwartym i zabudowanym.

Nowe lustro

Lustro bywa najczęściej jednym z głównych dodatków w salonie. Jeśli ma ono pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, warto umieścić je nad komodą lub zestawem wypoczynkowym. Do tego zadania nada się m.in. prostokątne lustro COLIN, lustro LAHTI 13 i lustro LIVINIO L16.

Zaletą luster we wnętrzach jest to, że nie tylko pięknie dekorują przestrzeń, ale i nadają jej lekkości i wizualnie nieco ją powiększają. Jeśli tylko w Twoim salonie znajdzie się na nie miejsce, to jeden z elementów, z którego zdecydowanie nie warto rezygnować!