Szafa z lustrem to połączenie idealne, gwarantujące praktyczność i styl. Jeśli szukasz szafy z lustrem do przedpokoju albo szafy do sypialni z lustrem, w tym artykule zebraliśmy dla Ciebie kilka przykładów nowoczesnych mebli do przechowywania, które pozwolą Ci urządzić zarówno mniejszy, jak i większy pokój!

Dlaczego i kiedy szafa z lustrem to doskonały wybór?

Nie trzeba chyba przekonywać, że szafa to niezbędny element wyposażenia każdego domu, dzięki któremu możemy utrzymać w naszych wnętrzach porządek. Jednym z przykładów szaf jest szafa z lustrem. Obecności lustra na zewnętrznych drzwiach szafy nie jest przypadkowa, ponieważ w takim zestawieniu pełni ono kilka znaczących funkcji.

Po pierwsze, jak każde lustro, pozwala szybko ocenić wygląd i całą stylizację, czym nie narażamy się na żądną wpadkę. W tym przypadku możesz zrezygnować z dodatkowego, wiszącego lub stojącego lustra i zaoszczędzić trochę miejsca. Po drugie, jest także elementem dekoracyjnym, który wpływa na odbiór wnętrza – lustro to uniwersalny i bezpieczny dodatek, który będzie pasować w sypialni, salonie i przedpokoju. Po trzecie, szafa z lustrem to świetny wybór, jeśli chcesz wizualnie nieco powiększyć swoją przestrzeń. Na szafę z lustrem, zwłaszcza szafę z lustrem przesuwaną, warto więc postawić, gdy urządzasz niewielki lub wąski pokój, w którym wszelkie optyczne triki są zawsze mile widziane.

Szafa do sypialni z lustrem

Szafa z lustrem to oczywiście idealna szafa do sypialni, na ubrania, ale i nie tylko. Jeśli urządzasz sypialnię w stylu nowoczesnym, loft albo glamour, Twoją uwagę powinna przyciągnąć oferta szaf z lustrem producenta Skąpski Meble. Są to szafy z lustrem przesuwane, dedykowane zarówno mniejszym, jak i większym pomieszczeniom. Wyróżniające się prostym, minimalistycznym designem i wybarwione w klasycznych barwach, takich jak biel, drewno, czerń, łatwo wkomponują się w niejeden wystrój.

Przesuwana szafa z lustrem do sypialni od Skąpski Meble to m.in.:

Szafa z lustrem przesuwana to dzisiaj najczęstszy wybór, jednak nie można zapomnieć również o szafie z lustrem otwieranej. Jeśli to właśnie takiego modelu poszukujesz do swojej sypialni, w ofercie Meble Wersal znajdziesz oczywiście klasyczne warianty szaf, takie jak czterodrzwiowa szafa z lustrem otwierana BLANCO 28 od ML Meble o wymiarach 183x65x202 cm albo całkowicie przeszklona, trzydrzwiowa szafa BELLIAGO typ 19 producenta Helvetia z trzema szufladami, o wymiarach 129x55x185 cm. Każdy z tych modeli będzie odpowiedni nie tylko do przechowywania samych ubrań, ale i innego rodzaju akcesoriów.

Szafa do pokoju z lustrem

Zdarza się, że miejsce pojemnej szafy wcale nie znajduje się w sypialni, a pokoju dziennym. Taka szafa do salonu z lustrem powinna odznaczać się lekkim, nienachalnym designem, aby nie zdominować charakteru i stylu wnętrza służącego wypoczynkowi i przyjmowaniu gości.

W roli szafy do pokoju z lustrem doskonale sprawdzi się przede wszystkim szafa LAHTI 01 od ML Meble i trzydrzwiowa szafa AYSON z lustrem. Pierwsza z nich to wybarwiona w całości w bieli szafa przesuwana z lustrem, w nowoczesnym, ale jednocześnie ciepłym stylu, o wymiarach 200x62x201 cm. Druga jest z kolei pokryta w całości drewnianą okleiną i wyposażona dodatkowo w cztery szuflady. Zarówno szafa z lustrem LAHTI, jak i AYSON wchodzą w skład rozbudowanych kolekcji oferujących meble modułowe do salonu, co pozwala na stworzenie z ich udziałem spójnej kompozycji.

Szafa na korytarz z lustrem

Perfekcyjnym miejscem na szafę z lustrem będzie także przedpokój. W tym przypadku dodatkowe lustro jest zdecydowanie niezbędne, ponieważ umożliwia błyskawiczną ocenę wybranej stylizacji tuż przed opuszczeniem domu. Znalezienie idealnej szafy z lustrem na korytarz bywa jednak problematyczne, ze względu na z reguły mały metraż tego wnętrza lub jego wąski układ. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się dlatego wąska szafa z lustrem do przedpokoju, z drzwiami przesuwanymi. Przykładem zgrabnej i wąskiej szafy z lustrem do przedpokoju jest szafa EVORA 54 z drzwiami przesuwanymi, o wymiarach 120x50x216 cm.

Jeśli szukasz jednak mebla w prawdziwie nowoczesnym i efektownym stylu, zwróć uwagę na szafę SORENTO 150 lub szafę SORENTO 100 od Skąpski Meble. Są to szafy nie tylko z lustrem, ale i modnymi lamelami, w drewnie i czerni.