Organizując przestrzeń do pracy, nie musisz ograniczać się tylko do tego, by była ona funkcjonalna. Być może Twoim marzeniem jest na przykład elegancki gabinet – wnętrze urządzone z klasą, w którym będzie Ci się zarówno komfortowo pracować, jak i z radością spędzać czas oraz z dumą zapraszać do niego klientów. Co w takim razie może Ci pomóc w zaaranżowaniu eleganckiego gabinetu?

Elegancki gabinet, czyli jaki? Tak naprawdę może być to zarówno gabinet urządzony w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dużą rolę z pewnością odegrają tu zastosowane dodatki, materiały, a nawet kolory. W eleganckim gabinecie zdecydowanie liczyć będzie się także jakość, zarówno samych mebli, jak i wykończeń, ozdób. Drewno, marmur, granit, szkło, porcelana, skóra, aksamit, welwet – to jedne z tych materiałów, które dodadzą Twojemu wnętrzu prestiżu. Oto kilka propozycji, które możesz wykorzystać u siebie, jeśli zależy Ci właśnie na takim efekcie!

Biurko i fotel do eleganckiego gabinetu

Najważniejszym elementem każdego gabinetu pozostaje biurko. W charakter eleganckiego gabinetu z pewnością doskonale wpiszą się nieco masywniejsze biurka drewniane w ciemnych lub średnio-ciemnych kolorach, o ciepłym wybarwieniu i ciekawej formie. Przykładem tego rodzaju mebli może być biurko NEVADA B1 producenta Gała Meble, pokryte okleiną imitującą drewno oraz wyposażone w mosiężne i ozdobne klamki. W eleganckim gabinecie świetnie zaprezentuje się w dodatku biurko KORA KB z oferty tej samej marki, o ciemnym wybarwieniu samoa king. Razem z pozostałymi meblami KORA zaaranżujesz wyjątkowo klimatyczny gabinet w klasycznym stylu.

Jeśli jednak drewno nie jest tym, czego szukasz, ponieważ nieco inaczej wyobrażasz sobie elegancki gabinet, zwróć uwagę na zgrabne biurko MARINE 09 lub biurko FOREST 09 od ML Meble, odpowiednio w kolorze granatu lub zieleni, ze złotymi dodatkami. Tego rodzaju biurka nadadzą się idealnie do aranżacji w stylu art deco lub glamour. Gdy natomiast to, o czym marzysz, to elegancki minimalizm, odpowiednim biurkiem do takiej przestrzeni będzie m.in. białe biurko ALASKA ABB1 od Restol.

Dopełnieniem biurka w eleganckim gabinecie jest oczywiście wygodny fotel. W tym przypadku wybór zdecydowanie powinien paść na obrotowe fotele skórzane, takie jak fotel obrotowy CONSUL, fotel obrotowy Q-031, fotel obrotowy MARYLAND albo fotel obrotowy Q-321 pochodzące z oferty Signal.

Sofa do eleganckiego gabinetu

W eleganckim gabinecie może pojawić się dodatkowo zgrabna i stylowa sofa do wypoczynku i przyjmowania gości. W zależności od stylu tego wnętrza Twoja uwaga powinna skierować się albo na sofę skórzaną albo welurową, które najlepiej oddadzą elegancki klimat tej przestrzeni. Kilka zgrabnych modeli, które mogą Ci wpaść w oko, to m.in.:

Pamiętaj, że wybierając sofę, zawsze możesz zmienić prezentowaną na zdjęciach tkaninę obiciową na jedną z dostępnych w naszym wzorniku. Dzięki temu bez problemu dopasujesz ją do całej przestrzeni.

Regał na książki i komoda do eleganckiego gabinetu

W żadnym gabinecie nie może zabraknąć przestrzeni do przechowywania książek i dokumentów. Najczęściej w roli tej świetnie sprawdzają się regały, jednak w eleganckim gabinecie możesz pokusić się także o biblioteczki, komody, a nawet zgrabne, jednodrzwiowe szafy, które dodadzą całej aranżacji klasy. Poza wspomnianymi już wcześniej meblami NEVADA i KORA systemy do przechowywania w biurze oferuje także nietuzinkowa kolekcja ROYAL albo, jeśli preferujesz nowoczesną elegancję – seria VIGO.

Dodatki do eleganckiego gabinetu

Zwieńczenie aranżacji eleganckiego salonu stanowią starannie dobrane dodatki. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na funkcjonalności, ogranicz liczbę ozdób wyłącznie do tych najistotniejszych. Jeśli natomiast bliższy jest Ci maksymalizm, możesz pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa. W eleganckim gabinecie na pewno nie powinno zabraknąć pasujących do całego wystroju obrazów, dużego zegara, wiszącego lustra, dywanu oraz roślinności. Dodatkowo, w przestrzeni tej mogą pojawić się też oryginalne pamiątki z dalekich podróży czy dumnie wyeksponowane nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Warto zadbać ponadto o oświetlenie w postaci designerskich lamp biurkowych lub podłogowych.