Czego nie może zabraknąć w pokoju młodszego dziecka czy nastolatka? Z pewnością wielu z Was odpowie w tym miejscu – biurka! I oczywiście będzie to prawda, jednakże poza miejscem do pracy i nauki nasza pociecha potrzebuje w swoim kąciku odpowiedniej strefy relaksu, a to zagwarantuje przede wszystkim wygodne, solidne łóżko, choć nie tylko w tradycyjnym rozumieniu… jakie meble możemy umieścić w pokoju dziecka w zastępstwie klasycznego łóżka? Pora poznać nasze funkcjonalne tapczany, półkotapczany młodzieżowe, sofy i kanapy!

Myśląc o miejscu do wypoczynku w pokoju dziecka, automatycznie, w pierwszej kolejności do głowy przychodzi nam standardowe łóżko skrzyniowe. Mimo że jest to wybór preferowany przez większość rodziców, obecne możliwości aranżacyjne są jednak o wiele większe. Czasami klasyczne łóżko wcale nie będzie najlepszym wyborem do pokoju dziecka, czy nastolatka. Poniżej przedstawimy alternatywy dla standardowych rozwiązań dostępne w Meble Wersal – naszym salonie stacjonarnym w Lublinie oraz internetowym sklepie meblowym. Zaczniemy oczywiście od łóżek, ale wcale na nich nie poprzestaniemy.

Łóżka młodzieżowe i dziecięce do pokoju jedynaka

Nowoczesne łóżka młodzieżowe dostępne w kolekcjach oferujących meble modułowe / systemowe młodzieżowe i dla dzieci to dzisiaj wyposażenie wielofunkcyjne, wyjątkowo praktyczne i designerskie. Łóżko do pokoju Twojego dziecka nie musi być… tylko łóżkiem! Może zastąpić szafkę nocną, czy dodatkową komodę, jak i oferować jednocześnie miejsce do nauki. Właśnie takie propozycje znajdziesz w naszym sklepie meblowym!

Możemy wymienić tu m.in. modele takie jak:

  • łóżko GUMI 15 od DOLMAR MEBLE z wysuwanym biurkiem, półkami i zamykaną szafką, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca w pokoju,
  • półkotapczan poziomy NERO 16 od DOMEL, czyli wyjątkowe i niespotykane na co dzień łóżko chowane w zgrabnej, wąskiej komodzie z dodatkowymi półkami, świetnie sprawdzające się w mniejszych pokojach, 
  • łóżko DROP 17 od ML Meble z dwiema głębokimi szufladami na pościel, tekstylia, torby, czy plecaki, 
  • łóżko ARCA 09 od DOLMAR MEBLE z szufladą i dwiema otwartymi wnękami na książki, tekstylia oraz wiele drobiazgów, 
  • łóżko PIXEL 14 L/P od MEBLAR z dwiema szufladami i otwartymi półkami

Łóżka młodzieżowe i dziecięce do pokoju rodzeństwa

Można uznać, że aranżacja pokoju dla jedynaka w porównaniu z urządzaniem pokoju dla rodzeństwa nie jest wcale takim dużym wyzwaniem. Zadanie jest tym trudniejsze, im bardziej ogranicza nas przestrzeń. Jeśli o wstawieniu dwóch pojedynczych łóżek nie ma w ogóle mowy, w naszej ofercie znajdziesz praktyczne rozwiązania, które nie zabiorą cennej przestrzeni!

Poza standardowymi łóżkami piętrowymi, takimi jak model KEVIN proponujemy również łóżka podwójne. Nie są to jednak standardowe łóżka dwuosobowe, małżeńskie, a meble wysuwane. Idealnym przykładem będzie w tym miejscu łóżko GUMI 16 i łóżko podwójne SZYMON. Oba wyposażone dodatkowo w szuflady i wnęki! Ich główną zaletą jest to, że w ciągu dnia mogą zostać złożone do postaci łóżka jednoosobowego. Dzięki temu nie ograniczą możliwości swobodnego korzystania z pokoju i miejsca potrzebnego każdemu dziecku na zabawę!

Nowoczesne tapczany młodzieżowe

Świetną alternatywą dla klasycznego łóżka jest nowoczesny tapczan, który sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i nastolatków. Tapczan to rozwiązanie łączące w sobie elementy standardowego łóżka czy sofy bądź kanapy. To mebel tapicerowany, co odróżnia go od łóżka skrzyniowego, wyposażony dodatkowo w pokryty miękką tkaniną szczyt i bok, czym przypomina z kolei typowe meble wypoczynkowe. Choć w odróżnieniu od nich nie jest „zamknięty” z trzech stron. Za sprawą tapicerowanego oparcia może być jednak tak wykorzystywany, gwarantując wygodne podparcie dla pleców podczas czytania książek lub oglądania TV. Naszym tapczanom nie brak oczywiście dodatkowych funkcjonalności i udogodnień.

Model taki jak tapczan KAJTEK od Libro poza pojemnikiem na pościel posiada także podnoszone na podnośniku leżysko i wezgłowie, z możliwością regulacji ostatniego z nich w trzech poziomach! Jeśli szukasz jednak klasycznego, pozbawionego dodatkowych funkcji tapczanika młodzieżowego, może być nim tapczan BULI z pojemnikiem na pościel. 

Sofy i kanapy młodzieżowe i dziecięce 

Sofy i kanapy to meble wypoczynkowe rekomendowane przede wszystkim nastolatkom i studentom. W związku z tym, że wymagają rozkładania, nie sprawdzą się u mniejszych dzieci, które mogą mieć nieco większe problemy z tym zadaniem. Szczególnie wtedy, gdy kanapa lub sofa będzie zastępowała łóżko, a nie służyła wyłącznie jako mebel dodatkowy.

Wśród propozycji dostępnych w naszym sklepie na uwagę zasługuje przede wszystkim:

  • młodzieżowa sofa DAX 2F od PMW z funkcją spania typu „puma”, jednak bez pojemnika na pościel, gwarantująca najwyższy komfort wypoczynku dzięki podwójnemu sprężynowaniu, 
  • uniwersalna, nowoczesna i stylowa sofa YORK 2P od PMW z funkcją spania, regulowanymi zagłówkami oraz opcjonalnymi pojemnikami w bokach
  • nowoczesna kanapa LAURA od Rewitex bez boków, z pojemnikiem na pościel, funkcją spania typu „DL”, na sprężynach falistych i piance poliuretanowej, 
  • kanapa TEAM od Meblar z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, na sprężynach falistych i piance. 

Przypominamy również, że wszystkie meble tapicerowane dostępne w naszym sklepie mogą zostać spersonalizowane poprzez wybór idealnej tkaniny obiciowej. Nie tylko pod kątem jej koloru, ale i rodzaju!

Wskazane przez nas bryły to w większości modele funkcjonalne, ustawne, umożliwiające urządzenie nawet niewielkiego pokoju. Oczywiście w naszej ofercie nie brakuje również łóżek, tapczanów, sof i kanap w większych rozmiarach i o większej powierzchni wypoczynkowej. W sam raz do odpowiednio większych wnętrz, oraz dla osób, które lubią wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach, nieograniczani dostępną przestrzenią!